Witamy, dzisiaj jest Tuesday, 16 July 2024 r. Imieniny: Eustachego, MarikiMirelli
RSS

Aktualności

• Friday, 10 November 2023r. Sport

Wielkie sukcesy małych szachistów z KS Szachownica – Gmina Kłaj.

Bardzo intensywny weekend już za nami, czas na podsumowanie. W weekend 7-8.10.2023 r. graliśmy w Tarczyński Arena we Wrocławiu, w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Rzuchowej. Łącznie w turniejach wzięło udział 26 naszych reprezentantów.

Wrocław (Sobota):

We Wrocławiu udział wzięło blisko 600 uczestników! Turniej został przeprowadzony PERFEKCYJNIE - Gratulujemy i dziękujemy organizatorom, a przede wszystkim podziękowania przesyłamy dla Kacpra Poloka - komentatora szachowego.
    W Szachowe Grand Prix OSE | Wrocław | Bydgoszcz | Warszawa najlepiej zaprezentowała się Sylwia Rożek, która wywalczyła awans do turnieju finałowego. Finał odbędzie się w „Warszawa . Centrum Olimpijskie”. Sylwia zajęła 5. miejsce w łączonych klasach 1 i 2 szkół podstawowych oraz 1. miejsce wśród zawodniczek klas pierwszych.
    Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentował się Antoni Grandys, który ostatecznie zajął 10. miejsce. Antek wrócił do domu z pięknym zestawem szachowym.

Okiem trenerów:
    „Uważamy występ naszych reprezentantów za bardzo udany! Wyniki są pozytywne i wiemy nad czym dalej pracować! Nasze dzieci grały bardzo dobre i solidne szachy. Widać efekty „nowego" systemu szkoleniowego.

• Piotr Suwała 84. miejsce

Po Wrocławiu przyszedł czas na Mistrzostwa Nowej Huty, które rozgrywane były w dobrze nam znanym Nowohuckim Centrum Kultury. Graliśmy w trzech grupach wiekowych:

W grupie 2015 i młodsi bardzo dobre zawody rozegrał Miłosz Apryjas i Nikodem Apryjas, którzy zameldowali się w pierwszej dziesiątce. Dodatkowym smaczkiem tego turnieju było podwyższenie kategorii szachowych: