RSS

Aktualności

• Tuesday, 26 October 2021r. Sport

Podsumowanie Mistrzostw Małopolski 2021 w Szachach naszego Gminnego Klubu Szachownica

Szachownica zdobyła, aż 5 medali Mistrzostw Małopolski Juniorów! Jako pierwsze na podium stanęły dwie utalentowane zawodniczki z SP Szarów i SP Targowisko: Aleksandra Rożek i Alicja Babraj, które zostały drużynowymi Vce Mistrzyniami Małopolski do lat 7. Osobiste gratulacje i nagrody złożył i wręczył im najlepszy Polski szachista Jan Krzysztof Duda.

W ostatni weekend na Zamku Królewskim w Niepołomicach rywalizacja trwała trzy dni. W pierwszym dniu drużyna do lat 8 zajęła wysokie czwarte miejsce w składzie: Milan Chmielek, Antoni Grandys, Daniel Pokrzywa, Aleksandra Rożek. W drugim dniu Mistrzostw indywidualnie złoto zdobył Milan Chmielek, zostawiając za swoimi plecami między innymi medalistów Mistrzostw Polski. Bardzo wysokie miejsce 9 zajął w tym dniu Antoni Grandys obaj z SP Grodkowice! W grupie do lat 12 walka o złoty medal była do samego końca, ale niestety się nie udało i Kamelia Chmielek ostatecznie została Vce Mistrzynią Małopolski. Najmłodszy zawodnik turnieju Błażej Jurkowski urodzony w 2015 roku wykonał normę na V kategorię szachową i pokonał kilku starszych od siebie zawodników.

W ostatnim dniu Mistrzostw Małopolski zawodnicy Szachownicy dołożyli jeszcze dwa medale: SREBRO i BRĄZ. Srebrny medal w szachach błyskawicznych zdobył Milan Chmielek, a upragniony Brązowy medal powędrował dla Tobiasza Walasika, który tuż za swoimi plecami zostawił swojego klubowego kolegę Tymona Woźniaka.

Małopolska jest jednym z najsilniejszych województw w Polsce w szachach wśród dzieci, to podwójnie cieszy jak dobrze wypadli nasi uczniowie z Gminy Kłaj.