RSS

Aktualności

• Monday, 27 May 2024r. Sport

Pierwszy Mistrz Świata w szachach.

Niesamowite!! Pierwszy MISTRZ ŚWIATA w szachach w Klubie Szachownica i Gminie Kłaj!!

Zawodnik Klubu Sportowego Szachownica Gmina Kłaj Pan Piotr Uchman został oficjalnym Mistrzem Świata Amatorów w szachach klasycznych! MŚ Amatorów rozgrywane były na wyspie Kos w Grecji w dniach 11.05.2024 - 20.05.2024. Pan Piotr jest mieszkańcem Gminy Kłaj i mieszka w Targowisku.

Turniej rozgrywany był tempem 90 min + 30 sek na dystansie 9 rund skierowany tylko dla osób pełnoletnich. W trakcie turnieju była możliwość analizy partii z arcymistrzami: Danielem Kingiem, Zigurdem Lanką i Spyrydionem Skembrisem. Puchar wraz z Panem Piotrem przyjechał do Klubu i został oficjalnie zaprezentowany wszystkim uczestnikom.

Przypomnijmy, że w jeden weekend Klub Sportowy Szachownica zdobył brązowy medal (Sylwia Rożek) Mistrzostw Polski nad polskim morzem i Mistrzostwo Świata Amatorów w Grecji (Piotr Uchman). Dodatkowo Klub zajął 4. miejsce w Polsce w klasyfikacji zawodników do lat 8.

Już wkrótce kolejne turniejowe starty szachistów.