RSS

Aktualności

• Tuesday, 21 May 2024r. Sport

Mistrzostwa Polski w szachach 2024.

Zawodniczka Klubu Sportowego Szachownica oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Szarowie zostaje brązową medalistką Mistrzostw Polski 2024! Drugi raz z rzędu Sylwia Rożek staje na podium najważniejszej imprezy szachowej w Polsce, rok temu została Mistrzynią Polski. Klubowo Szachownica zajęła 4. miejsce w Polsce, poprawiając swoją pozycję o dwa miejsca w porównaniu do poprzedniego roku!

Sylwia spędziła łącznie 5 dni na Mistrzostwach Polski, w których rozegrała 9 długich partii, które jakbyśmy złączyli to dadzą nam aż kilkanaście godzin gry przy szachownicy na pełnym skupieniu!

Niestety w szachach już tak bywa, że można grać niesamowicie przez 100 posunięć, ale wystarczy zrobić jeden błąd i się przegrywa. Piękne jest to, że nawet jak Sylwia przegrała partie z aktualną Mistrzynią Polski to w niczym jej to nie przeszkodziło, żeby kolejne wygrać i osiągnąć sukces!

Ostatecznie w 9. rundzie Sylwia musiała wygrać i kosztowało ją to bardzo dużo stresu i emocji, a jakby tego było mało jej przeciwniczki musiały przegrać! Sylwia dała pięknego mata! A jej rywalki przegrały i z 7. miejsca awansowała na podium!

W Mistrzostwach Polski z Gminy Kłaj wzięli udział jeszcze: Antoni Stokłosa, Stefan Ziaja i najmłodszy Karol Kaczmarczyk.

W grupie do lat 6 reprezentował nas Karol Kaczmarczyk, dla którego była to pierwsza tak poważna impreza szachowa. Karol poradził sobie bardzo dzielnie uzyskując 4 pkt i zajmując 22. miejsce. Karol ma bardzo duży potencjał i już jest przygotowany do kolejnych turniejów! Karol uczęszcza do Przedszkola w Dąbrowie.

Antoni Stokłosa uzyskał solidne 4.5 pkt i uplasował się na 26. miejscu w Polsce. Dla Antosia były to również drugie Mistrzostwa Polski i porównując je do poprzedniego roku mamy podobną liczbę zdobytych punktów. Antoś już wkrótce weźmie udział w Szachowej Olimpiadzie Przedszkolaka. Antoni uczęszcza do Przedszkola w Targowisku! Brawo Antoś!

Stefan Ziaja debiutował w Mistrzostwach Polski i w oczach trenerów klubowych debiut zaliczony na plus! Stefan uzyskał 3 pkt zajmując 47. miejsce, ale w partiach przegranych wykazywał bardzo ciekawy sposób myślenia i interesujący sposób atakowania przeciwników. Brakowało niewiele i partie mogłyby się zdecydowanie inaczej potoczyć. Stefan jest uczniem Szkoły Podstawowej w Kłaju! Brawo Stefan!

Już wkrótce szachiści Szachownicy wezmą udział w Międzynarodowych Mistrzostwach w Krakowie.