Mieszkańcy Gminy Kłaj lipiec przywitali wspólnym piknikowaniem w Kłaju. Ciekawy program, mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pogoda, która tego dnia postanowiła współpracować z organizatorami wydarzenia – przyciągnęły do centrum Kłaja mnóstwo spragnionych letniego imprezowania.
Sobotnie świętowanie rozpoczęto od oficjalnego otwarcia Gminnego Centrum Kultury oraz przebudowanego placu przed jego budynkiem. Tradycją już jest, że do wspólnego przecięcia wstęgi gospodarz gminy Zbigniew Strączek wraz z marszałkiem Łukaszem Smółką zaprosili dzieci oraz młodzież. Tym razem złote nożyczki trafiły w silne ręce karateków z Kłaja, którzy zrobili „ciach pach” i z radością otwarli GCK, gdzie zwykle w pocie czoła trenują. Wójt Gminy oraz Dyrektor GCK-u Magdalena Godzic – El Hossein zaprosili do zwiedzania tego nowoczesnego obiektu kultury oraz podziwiania wernisaży prac.
Największą z nich była wystawa prac pań z PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ, które od ponad 2 miesięcy pracowały nad swoimi ikonami oraz botanikami. Na pierwszym piętrze można było zwiedzić wystawę zdjęć, fotorelacji z warsztatów witrażu techniką Tiffanyego. Autorką fotografii jest uczestniczka warsztatów, fotograf - Katarzyna Dróżdż. Trzecią wystawą były prace młodych artystek, studentek Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej. Ich wystawa nosiła tytuł "PUSTKA". Prace studentek to były przedstawienia figuratywne oraz abstrakcyjne, a temat trudny i ważny.
Na scenie natomiast jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi laureaci konkursu „Kochamy muzykę”, których występy przeplatały dalej kolejne punkty programu. Następnie swoje umiejętności sztuk walki prezentowali waleczni mistrzowie z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Gorąco zrobiło się gdy na scenie pojawili się roztańczeni miłośnicy zumby wraz z prowadzącym wulkanem energii Angeliką Głogowską – Piwowar. Wzroku nie dało się również oderwać od wspaniałych układów tanecznych w wykonaniu uczniów klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Szarowie, przygotowanych artystycznie przez Dorotę Lipkę-Nowak oraz Szymona Szpuleckiego z Podwawelskiego Klubu Sportowego. Impreza stała się najlepszą okazją, aby nazwać to, co nienazwane, a mianowicie plac w centrum Kłaja. Według komisji konkursowej najciekawszą nazwę dla tego miejsca zaproponował mieszkaniec Dąbrowy – Jan Kościółek, który odbierając zasłużoną nagrodę przyznał się, że nazwa „Plac integracji i kultury” był ich rodzinnym pomysłem.
Pomiędzy pokazami na scenie można było obejrzeć sprzęt strażacki prezentowany przez strażaków z OSP Kłaj i wejść do wozu strażackiego, aby poczuć się jak prawdziwy druh strażacki, co szczególnie cieszyło się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Pasjonatów leśnictwa i przyrody chętnie zapraszali na swoje stoisko przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice, prezentując „skarby lasu” specjalnie przygotowane na tę okazję. A jeśli ktoś miał ochotę na słodkie i małe „co nieco” mógł skorzystać m.in. ze stoiska z watą cukrową, które przygotowała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Kłaju.
Support przed głównym koncertem zagrał Gminny Chór „Gaudium”, który przewidział, że tego wieczoru „będzie, będzie zabawa, będzie się działo…”. Swoją taneczną energią scenę roznieśli dzieciaki i młodzież ze szkoły tańca Akademia Ruchu, przygotowani artystycznie przez Ewę Lipińską – Glica.
Natomiast, gdy scenę poddano przygotowaniom do gwiazdy wieczoru fali niespodziewanych pytań poddany został gospodarz imprezy, czyli quiz z wójtem o wójcie. Jednak to nie był koniec wyzwań! Bartłomiej Kolarz, wraz ze swoimi podopiecznymi ze szkółki piłkarskiej Hat- Trick Wolni Kłaj poddali wójta testowi sprawnościowemu.
A wieczorem… „Gdzie ten, który powie mi…” na to pytanie odpowiedzi szukał zespół Brathanki wraz z tłumem fanów zgromadzonych pod sceną. Jak się okazało, odpowiedź była prosta – „W Kłaju w tramwaju”. Na zakończenie do późnych godzin nocnych do tańca pod gwieździstym niebem porwał Dj.
Od samego początku do wspólnego świętowania, tańczenia i śpiewania zachęcała ze sceny papużka – Kamila Klimczak, która bawiła swoim żartem i radiowym głosem. Organizatorzy zapewnili niemało atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Na imprezie w Kłaju nie mogło zabraknąć dużej szachownicy, gdzie pod bacznym okiem Zbigniewa Gądora rozgrywała się niejedna szachowa runda. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich raczyły zebranych smakowitym langoszem oraz wyplatały i uczyły wyplatać kwieciste wianki. Dzieciaki szalały na darmowych dmuchańcach, z kolorowymi od farbek buźkami i zajadając się watą cukrową. A w „Tramwaju w Kłaju” pyszne lody i słodkości serwowała cukiernio-lodziarnia „Janek”.
SPONSORZY:
- PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "PETRO-TAR" JAN KRAWCZYK
- Zakład Cukierniczy Kłaj – Elżbieta i Jerzy Łysek
- LINKART - Maciej Laskowicz
- FIBERLINK sp. z o.o. Kraków
- KŁAJ UBEZPIECZENIA – L.R. Lipa
- Sklep LEWIATAN Kłaj
- Lody ELISIUM – Kłaj
- ZPU SIEMDAJ JAKUB WOJAS
- COLDMARK -Leśniowski Marek
Więcej zdjęć:
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6
Gaelria cz. 7
Galeria cz. 8
Galeria cz. 9